Wentylacja z rekuperacją

Chcesz opowiedzieć innym użytkownikom o czymś ciekawym? Zapraszamy do dyskusji na rozmaite tematy.
Awatar użytkownika
Cecylian65
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2021, 14:48

Wentylacja z rekuperacją

Post autor: Cecylian65 »

Cześć i czołem ;) Powiedzcie mi jakie macie opinie o montażu rekuperacji?? teoretycznie się to poleca i w sumie coraz częściej się nad tym zastanawiam, ale czy faktycznie to takie opłacalne? Zauważyliście na przykład, ze powietrze w waszych domach jest czystsze? Biorę to też pod uwagę, bo mam syna alergika, a słyszałem , że rekuperator w tym przypadku działa dobrze
Awatar użytkownika
Kinga82
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2021, 3:29

Re: Wentylacja z rekuperacją

Post autor: Kinga82 »

Dla alergików tym bardziej poleca się zamontować w domu rekuperator. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednich wytycznych. Jak się popełni błędy przy instalacji rekuperacji to urządzenie nie będzie działać tak jak powinno i nie zastaniemy oczekiwanych efektów :P Ja przede wszystkim polecam wybranie się do doradcy i ustalenie szczegółów montażu, tak będzie najrozsądniej.
Awatar użytkownika
Lubisław71
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2021, 21:37

Re: Wentylacja z rekuperacją

Post autor: Lubisław71 »

Przyznam się wam, że nie byłem pewny czy rekuperacja w domu drewnianym zda egzamin, ale trafiłem na tak doświadczoną ekipę monterów, że w zasadzie w kilka chwil rozwiali wszystkie moje wątpliwości. No i zrobili kawał dobrej roboty przy instalacji. Nie wahałbym się na Twoim miejscu, bo na pewno dosyć szybko zobaczysz różnicę w jakości powietrza. Tak jest w większości przypadków.
ODPOWIEDZ