Choroby i leczenie

Mdłości w ciąży – co może pomóc?

• Zakładki: 80


Uczucie porannych mdłości to jeden z najbardziej oczywistych i najczęściej wymienianych w różnych poradnikach symptomów ciąży. Z reguły kobiety oczekujące narodzin dziecka borykają się z nimi w pierwszym trymestrze, a uczucie mdłości może skutecznie zaburzyć radość z nowej roli w życiu. Sprawdź, jak radzić sobie z mdłościami w ciąży i co warto zawsze mieć pod ręką, aby sobie pomóc.

Imbir – skuteczny w walce z mdłościami

Warto pamiętać, że typowe poranne mdłości dotykają tylko niektóre ciężarne. Wiele z nich boryka się natomiast z tym nieprzyjemnym uczuciem przez cały dzień, dlatego szczególnie ważne jest znalezienie skutecznej metody na jego zwalczanie. W tym przypadku szczególnie pomocy okazuje się imbir. Kawałki surowego warzywa dodane do napojów, ciastka czy krakersy z odrobiną imbiru, imbirowa herbata – to wszystko nie tylko poprawi proces trawienia, ale przede wszystkim pomoże młodym mamom zapomnieć o uczuciu nawracających mdłości. Znaczenie ma też intensywny, orzeźwiający zapach imbiru, który skutecznie poprawia samopoczucie.

Świeży koper – najlepszy na częste omdlenia

Jeśli poza mdłościami towarzyszą nam również nawracające omdlenia, doskonałym sposobem na zachowanie świadomości będzie… zapach kopru! Koper warto jednak nie tylko wąchać, ale przede wszystkim dodać do wielu dań tworzących dietę ciężarnych kobiet. Wszystko dlatego, że zawarte w jego natce witaminy A, B, E i K pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu, a witamina C wpiera działanie układu odpornościowego.

Odpowiedni poziom płynów w organizmie

Choć może się to wydawać oczywiste, w zmniejszaniu uczucia mdłości dużą rolę odgrywa poziom płynów w organizmie. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby kobiety w ciąży każdy dzień zaczynał od wypicia co najmniej szklanki przegotowanej wody, a także, aby nie zapominały o niej między posiłkami. Jeśli tradycyjne metody nie pomogą rozwiązać problemu nawracających mdłości, bez wątpienia należy udać się do lekarza. Doświadczony specjalista podpowie, jakie jeszcze rozwiązania warto zastosować i z pewnością wskaże preparaty farmaceutyczne, które skutecznie poprawią samopoczucie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
158 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *