Uroda

Co to jest farba do włosów i jak działa na włosy?

• Zakładki: 40


Farba do włosów może być fajnym sposobem na zmianę wyglądu, a także sposobem na pokrycie siwych włosów. Jednak przed farbowaniem włosów, warto wiedzieć, jak farba wpływa na włosy. W tym artykule poznamy różne rodzaje farb do włosów i wyjaśnimy, co każda z nich może zrobić z Twoimi włosami.

Czym jest farba do włosów i co robi z włosami?

Farba to substancja, która służy do zmiany koloru włosów. Jest dostępna w wielu różnych kolorach i może być stosowana do rozjaśniania, przyciemniania lub zmiany koloru. Koloryzacja to zabieg, który pozwala Ci uzyskać wymarzony kolor. Włosy farbujesz z różnych powodów na przykład gdy chcesz ukryć pojawiające się siwe włosy, zmienić swój wygląd,  lub po prostu lubisz eksperymentować ze swoim wyglądem. Niestety może się zdarzyć, że uzyskasz efekt daleki od wymarzonego. Koloryzacja włosów nie zawsze bywa prostą sprawą. Przyczyną takiej sytuacji są zazwyczaj błędy, które popełniasz gdy  decydujesz się na samodzielną koloryzację w domu. Jeśli się do tego odpowiednio nie przygotujesz, może Ci się to przytrafić..

Jakie są korzyści z używania farby do włosów?

 • Możesz łatwo zmienić swój wygląd i zyskać nowy styl.
 • Poprawia to Twoje samopoczucie, gdy robisz coś nowego.
 • Podnosi Twoją samoocenę, gdy czujesz się pewna siebie.
 • Możesz ukryć swoje pierwsze siwe włosy.

Jakie są zagrożenia związane z używaniem farby do włosów?

Istnieje wiele zagrożeń związanych z używaniem farby do włosów. Farba do włosów może powodować podrażnienia skóry, stany zapalne, a nawet trwałe uszkodzenia mieszków włosowych. Ważne jest, aby być bardzo ostrożnym przy wyborze produktów do koloryzacji włosów. Kupuj te od profesjonalnych firm i używaj  w bezpieczny i odpowiedzialny sposób, zgodnie z instrukcją producenta.

Jak bezpiecznie używać farby do włosów

Farba do włosów to najpopularniejszy produkt kosmetyczny na świecie. Oto kilka wskazówek, jak bezpiecznie używać farby do włosów:

 1. Zawsze testuj małą powierzchnię włosów przed użyciem jakiejkolwiek farby, aby uniknąć potencjalnych podrażnień i alergii.
 2. Nie używaj jej zbyt dużo na raz. Zacznij od małej podzielenia włosów na sekcje i nakładaj ją etapami.
 3. Zawsze zachowaj ostrożność podczas mycia włosów, ponieważ ostre chemikalia mogą dostać się do oczu i podrażnić je. 
 4. Jeśli wystąpią jakiekolwiek podrażnienia skóry lub oczu, przestań używać produktu i natychmiast udaj się do lekarza. 
 5. Używaj rękawic ochronnych, które zabezpieczą Twoje dłonie

Bezpieczna kuracja dekoloryzująca w domu – to możliwe!

Zabieg dekoloryzacji, pozwoli Ci na pozbycie się niechcianego koloru, gdy okaże się, że po farbowaniu otrzymałaś efekt daleki od zamierzonego.

Zabieg ten możesz przeprowadzić na dwa sposoby: 

 • przy wykorzystaniu rozjaśniacza , jest on najszybszym ze sposób na pozbycie się niechcianego koloru
 • przy wykorzystaniu specjalnego ściągacza koloru, co trwa dłużej, ponieważ jest bardziej delikatny dla włosów.

Od wielu czynników zależy, jak długo będzie trwała dekoloryzacja, na przykład od kondycji Twoich włosów, intensywności nałożonego koloru oraz jakości farby, której użyłaś.

Podsumowanie

Farbowanie i dekoloryzacja w domu nie muszą być trudne, jeśli tylko poświęcisz trochę czasu na odpowiednie przygotowanie się do tych zabiegów. Skorzystaj z naszych porad i ciesz się nowym wyglądem pięknych włosów!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
120 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *