Rodzina

Fakty i mity na temat opieki nad seniorami w Niemczech

• Zakładki: 24


Rozważasz podjęcie pracy w roli opiekuna osób starszych w Niemczech? A może Twoja bliska osoba chce wyjechać za granicę, by zająć się seniorami? Sprawdź, które informacje na temat tej posady są prawdziwe, a które to tylko mit!

FAKT: Istnieją różne formy opieki nad seniorami

Definiując zadania opiekuna do osób starszych, podaje się długą listę możliwości. A jednak to konkretni klienci decydują, co będziesz robił na miejscu. Jedne rodziny poszukują osoby wyłącznie do spędzania czasu z seniorem, inne także do przewijania, przebierania, karmienia, a nawet zajmowania się zwierzętami i domem. To bardzo zróżnicowana praca.

MIT: Do opieki nad seniorem w Niemczech potrzeba języka niemieckiego

Jeśli interesuje Cię opieka nad osobami starszymi, Niemcy to doskonały kraj by zacząć, i to nawet jeśli nie znasz języka niemieckiego. Jeżeli odpowiesz na ogłoszenie, w którym chodzi o opiekę nad osobą bez kontaktu, z rodziną będziesz mógł porozumiewać się po angielsku.

FAKT: Nie potrzebujesz konkretnego wykształcenia

Aby opiekować się seniorami za granicą, nie musisz być lekarzem, pielęgniarzem, fizjoterapeutą. Nie musisz mieć żadnego konkretnego wykształcenia, a nawet doświadczenia. Do pracy przyjmowane są osoby o wartościowych cechach osobowościowych: empatyczności, cierpliwości, życzliwości, a także silne, sprawne fizycznie.

MIT: Opiekunem osoby starszej musi być kobieta

Nie bez powodu w artykule używamy rodzaju męskiego do określenia osoby poszukiwanej do opieki nad seniorem w Niemczech. Chcemy podkreślić, że mężczyźni także się nadają. W tym zawodzie płeć nie ma znaczenia, ponieważ istotne są charakter i dodatkowe atuty: umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, wolontariat w ośrodku dla osób starszych, prawo jazdy i inne.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Senior-vitae.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *