Uroda

Henna i regulacja – idealne podkreślenie brwi

• Zakładki: 455


Brwi niewątpliwie tworzą wizytówkę naszej twarzy, dlatego ważne jest, aby odpowiednio o nie dbać i je stylizować . Metod ich stylizacji jest wiele, ale jedna najbardziej znana i najbardziej popularna od lat to henna i regulacja. Najprostsza, najszybsza i najtańsza perspektywa pięknych brwi.

Henna i regulacja brwi – na czym polega?

Regulacji brwi można dokonywać na kilka sposobów. Najpopularniejsze są: usuwanie pęsetą oraz usuwanie włosków woskiem. Dzięki regulacji nadaje się brwiom odpowiedni kształt i usuwa niepożądane włoski w ich obrębie. Kształt powinien być dopasowany do twarzy i oprawy oka. Warto dlatego na regulację udać się do kosmetyczki, która sprawi, że Twoje brwi będą symetryczne, równe, w idealnym dla Ciebie kształcie. Jeśli Twoje brwi pozbawione są koloru, koniecznie wykonaj hennę, dzięki której zabarwisz brwi nadając im mocniejszy efekt. Hennę możesz wykonać samodzielnie w domu lub z pomocą kosmetyczki. Druga opcja może być korzystniejsza, ponieważ henna wykonana u kosmetyczki sprawi, że kolor Twoich brwi będzie idealnie dobrany do koloru skóry i oprawy oka oraz będą one równe i symetryczne.

Henna to barwnik, który powstaje z ususzonych mocno rozdrobionych liści krzewu lawsonia. Krzew ten rośnie w Australii, Azji i Afryce, a moc jego barwnika wzrasta wraz temperaturą. W kosmetyce łączona jest w innymi dodatkami jak np. woda utleniona.

Regularność stylizacji brwi

W porównaniu do innych stylizacji brwi, henna nie jest metodą długotrwałą – jednak jest to metoda najzdrowsza, najtańsza i najprostsza. Częstotliwość regulacji brwi zależy od metody. Jeśli wyrywasz włoski za pomocą pęsety – powinnaś powtarzać to przynajmniej raz w tygodniu. Regulacja brwi woskiem jest trwalszą metodą, włoski odrastają dopiero po ok. 3 tygodniach. Należy pamiętać, że henna u każdego może sprawdzić i przyjąć się inaczej. Wszystko zależy od rodzaju skóry, brwi i henny. Standardowa henna sklepowa utrzymuje się zazwyczaj do około tygodnia. Henna wykonana w salonie kosmetycznym zazwyczaj utrzymuje się od 1-2 tygodni. Natomiast w ostatnich latach popularność zdobyła henna pudrowa, która utrzymuje się od 2- 4 tygodni.

Henna i regulacja brwi – cena

Stylizacja wykonana w domu jest najtańszą metodą. Koszt pęsety – ok. 10- 15 zł, koszt henny od 3- 15 zł. Łącznie zapłacimy ok. 30zł. Jest to jednak cena bardzo zbliżona do stylizacji wykonanej w salonie kosmetycznym, w którym kosmetolożki pracują na profesjonalnym sprzęcie. Podczas regulacji brwi u kosmetyczki możemy mieć pewność precyzyjnego wykonania stylizacji oraz uzyskać bardziej długotrwały efekt. W salonach kosmetycznych najczęściej regulacja brwi z henną kosztuje 35- 50 zł. Jeśli chodzi o wykonanie henny pudrowej, przy której wykonywany jest rozrysunek brwi, by nadać im idealnego kształtu, a następnie nakładana jest naturalna henna, która utrzymuje się na brwiach znacznie dłużej niż ta standardowa.

Oczy są zwierciadłem duszy, dlatego warto dbać o ich oprawę. Niewątpliwie brwi stanowią jej ważny element. Dzięki regulacji i hennie utrzymujesz piękny, zdrowy i naturalny wyraz twarzy. Wyrywanie brwi wcale nie musi być takie straszne, z czasem przyzwyczaisz się do delikatnych podrażnień i chwilowego bólu podczas usuwania owłosienia, aż w końcu nie będziesz nic odczuwać i z przyjemnością wykonasz kolejne regulacje.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
435 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *