Rodzina

Jak możesz pomóc swojemu dziecku, które ma depresję?

• Zakładki: 13


Jako rodzic musisz być przygotowany na radzenie sobie ze wszystkimi problemami, zarówno tymi małymi, jak i dużymi. Dotyczy to także dbania o zdrowie i dobry stan psychiczny dziecka. Depresja to poważne schorzenie, które negatywnie wpływa na rozwój dziecka. Jeśli Twoje dziecko ma depresję i zastanawiasz się jak możesz mu pomóc, przeczytaj ten artykuł.

Wesprzyj swoje dziecko emocjonalnie

Dziecko, które ma depresję bardzo potrzebuje mieć poczucie, że ma oparcie w swoich rodzicach. Zapewnienie wsparcia to najważniejsze co możemy zrobić, ponieważ dziecko ma wtedy poczucie, że nie jest ze swoimi problemami samo. Należy jednak pamiętać o tym, że wsparcie nie może być nachalne, ponieważ może to zniechęcić dziecko do rozmowy. Pamiętaj, by pozostać subtelnym w sugestiach.

Zachęcaj do zdrowego stylu życia

Zdrowie fizyczne jest bardzo skorelowane ze zdrowiem psychicznym, dlatego powinnaś zachęcać swoje dziecko do podejmowania aktywności sportowej. Nie muszą to być wymagające treningi, wystarczą nawet spacery albo bieganie truchtem. Nic tak nie zmotywuje Twojego dziecka jak to, gdy sam pokażesz mu przykład.

Znajdź profesjonalną pomoc

Pomimo, że nasze intencje mogą być dobre, często możemy nie potrafić pomóc naszym dzieciom w pokonaniu depresji. Pamiętaj o tym, że należy zapewnić swojemu dziecku profesjonalną pomoc. Skontaktuj się z lokalną służbą zdrowia i poproś o pomoc psychologa. Najważniejsze jest to, by problem nie został przez Ciebie zignorowany.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
63 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *