Czas wolny

Jak wybrać pierwsze pióro do pisania — wieczne czy kulkowe?

• Zakładki: 37


Według wielu źródeł pisanie piórem może ukształtować nasz charakter pisma od najmłodszych lat. Dlatego też warto wybierać pióra jako jedne z pierwszych artykułów piśmienniczych. Jaki konkretnie model powinniśmy wybierać? Pióra wieczne czy może kulkowe?

Pióro zamiast długopisu

Czy dziecko naukę pisania powinno rozpoczynać z użyciem długopisu, czy pióra? Na podjęcie decyzji często duży wpływ ma fakt, czy my sami w czasach szkolnych pisaliśmy piórem. Wbrew pozorom z wykorzystaniem dobrze dobranego pióra dziecku może być znacznie łatwiej pisać. Co więcej, pióro do pisania, a w szczególności pióro wieczne doskonale ćwiczy rękę. Jest to szczególnie ważne, kiedy charakter pisma dziecka dopiero co się kształtuje. Niekiedy to same dzieci proponują rodzicom zakup pióra, bo widzą je jako artykuł kojarzący się z dorosłością.

Jeśli nasze dziecko umie już posługiwać się długopisem, to z powodzeniem możemy zastąpić je piórem wiecznym. Kiedy jednak maluch do tej pory używał ołówka, to znacznie lepszym wyborem będzie pióro kulkowe łączące w sobie cechy pióra wiecznego i długopisu. Takie pióra są znacznie wygodniejsze od większości długopisów, a także idealnie nadają się do tworzenia szybkich notatek.

Ogromne znaczenie przy zakupie pierwszego pióra ma jego jakość. Niektóre dzieci czy nawet dorośli niewystarczająco delikatnie obchodzą się z tak delikatnymi instrumentami piśmienniczymi, co może prowadzić do zepsucia stalówki czy innych nieprzyjemnych sytuacji.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym ldsklep.pl.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
59 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *