Rodzina

Norweskie domy – czy sprawdzają się w Polsce?

• Zakładki: 12


Norweskie domy, a w zasadzie domy modułowe to rozwiązania, które budowane są na całym świecie. W jaki sposób powstają? Czy sprawdzają się w Polsce? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak powstają domy modułowe?

Domy modułowe, znane w świecie jako norweskie domy to budynki tworzone w wyspecjalizowanych fabrykach, które są następnie transportowane na miejsce budowy, gdzie dochodzi do łączenia poszczególnych elementów. W efekcie jest to zdecydowanie najszybsza oraz najdokładniejsza ze znanych obecnie technologii budowy. W tym miejscu warto podkreślić, że wytwarzane w ten sposób mogą być zarówno domy letniskowe, jak i budynki całoroczne. Z czego powstają? Otóż, opierają się na konstrukcji szkieletowej z odpowiednim wypełnieniem. Dzięki ociepleniu są natomiast energooszczędne, osiągając w wielu przypadkach lepsze parametry niż tradycyjne budynki.

Czy norweskie domy sprawdzają się w Polsce?

Jak wspomniano we wstępie norweskie domy to rozwiązania znane na całym świecie. Również w Polsce ich popularność bardzo szybko rośnie, co wynika z faktu, że jest to rozwiązanie pozwalające bardzo szybko „zamieszkać na swoim”. Za budową domu modułowego przemawia również fakt, że wykorzystując tę technologię rezygnujemy z betonu (poza fundamentem), a co za tym idzie proces budowy jest niezależny od pory roku, czy aktualnej pogody (brak konieczności czekania na związanie betonu). Przy polskim klimacie jest to bardzo korzystne, ponieważ w efekcie domy modułowe można budować praktycznie przez cały rok.

Podsumowując należy stwierdzić, że norweskie domy to rozwiązania, które z powodzeniem można stosować w Polsce. Wykorzystywana technologia sprawia, że można je budować praktycznie zawsze i praktycznie wszędzie (niezależnie od rodzaju podłoża).

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
46 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *