Czas wolny

Pergola metalowa – gdzie się sprawdzi?

• Zakładki: 52


Pergola metalowa to rodzaj konstrukcji, który można określić mianem stelażu dla roślin pnących. Jednocześnie jej zastosowanie obecnie jest zdecydowanie szersze. Ta ogrodowa konstrukcja jest ciekawym elementem architektonicznym domów, ale też domków letniskowych. Jeżeli ustawicie ją blisko tarasu czy werandy sprawdzi się jako zadaszenie. Do wyboru są różne rodzaje pergol. Można zdecydować się na taką wykonaną z drewna. Jej wadą jest fakt, że jest podatna na wilgoć, łatwo ją uszkodzić, a do tego szybko gnije. 

Aby zachować ją w dobrym stanie technicznym konieczna jest impregnacja, na którą trzeba niejednokrotnie poświęcić niemało czasu. Dlatego też lepszym wyborem wydaje się pergola metalowa, która jest odporna na korodowanie. Jest też odporna na uszkodzenia mechaniczne, czy zmienne warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia jest też fakt, że naprawdę dobrze się prezentuje.

Pergole dostępne są w różnych wariantach i jednocześnie ich cena może być naprawdę różna. Proste i małe modele można kupić za 100 zł, a w przypadku większych jest to większy wydatek. Można pokusić się o stwierdzenie, że cena pergoli zależy od kilku czynników, takich jak wielkość: konstrukcji, rodzaj zastosowanego materiału czy elementy wykończeniowe. Dodatkowo należy jeszcze zwrócić uwagę na funkcje. Otóż pergola może mieć funkcję rekreacyjno-dekoracyjną. W tym przypadku mowa o pergoli łukowej z ławeczką. Może być po prostu dekoracją, ale można też wybrać konstrukcję, która dedykowana jest specjalnym uprawom. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producentem ogrodzeń: https://tanidrut.com/pl/.        

Fot. Shutterstock         

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
60 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *