Rodzina

Podpowiadamy, gdzie kupić podkłady wodoodporne na łóżeczko dziecięce.

• Zakładki: 19


Zaczynasz proces odpieluchowywania dziecka? Niektóre dzieci można odzwyczaić od pieluszki w przeciągu kilku tygodni, inne będą potrzebowały kilku miesięcy, by nauczyć się trzymania potrzeb do rana lub wybudzania na nocniczek. W każdym przypadku będziesz potrzebować nieprzemakalnego ochraniacza pod prześcieradło, by nie uniknąć rychłej wymiany materaca na nowy. Podpowiadamy, jak wybierać wodoodporne podkłady na łóżko dziecięce i gdzie można znaleźć solidne ochraniacze w dobrej cenie.

Nocne wpadki to standard w przypadku kilkulatków

Odpieluchowanie przebiega indywidualnie w przypadku każdego dziecka. Raz trwa dłużej, raz krócej. Bywają regresy i nawet kilkulatek potrafi zmoczyć pościel – wystarczy, że jest przeziębiony, przytrafiły mu się gorsze dni w przedszkolu lub po prostu wypił dużo soczku przed spaniem. Nie ma co wpadać w panikę. Wystarczy pod prześcieradło włożyć łatwy do wymiany podkład nieprzemakalny, żeby wpadki nie były powodem dyskomfortu rodziców i dziecka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podkładu wodoodpornego?

Na rynku jest całe mnóstwo podkładów do łóżeczek dziecięcych, ale większość straszy ceną. Tymczasem można kupić dobre podkłady wodoodporne już na niecałe 30 zł. Produkt musi w stu procentach pochłaniać wilgoć. Bariera antyalergiczna to dodatkowa zaleta. Oczywiście nieprzemakalny ochraniacz do łóżeczka dziecięcego musi być też odporny na pranie i sterylizację, bo może odwiedzać pralkę nawet codziennie. Gdzie kupić ideał?

Gdzie kupować dobre wodoodporne podkłady na materac?

Wszystkie wyżej wymienione wymagania spełniają podkłady wodoodporne polskiej marki Sleepy Moon. Powleka się nimi materac pod prześcieradłem. Mają gumki w każdym rogu, które utrzymują ochraniacz na miejscu, a jednocześnie ułatwiają jego  wymianę. Nieprzemakalny materiał można łatwo zdjąć i wyprać. Zewnętrzną warstwę stanowi przyjemna bawełna frotte, a spodnią wodoodporna membrana, która zatrzymuje wilgoć.

Zapas ochraniaczy na wszelki wypadek

Produkty są dostępne w kilku rozmiarach, na przykład 75 x 35 cm, 110 x 58 cm czy 140 x 70 cm, więc łatwo dopasujesz je do wymiarów łóżeczka. Oczywiście warto mieć w zapasie kilka ochraniaczy na zmianę. Przydadzą się już najmłodszym dzieciom przy przypadku ulewania po jedzeniu lub nietrzymania wilgoci przez pieluszkę. Mogą wysychać trochę dłużej niż zwykłe prześcieradło ze względu na nieprzemakalną membranę, dlatego warto mieć w rezerwie trzy-cztery sztuki. Cena podkładów Sleepy Moon jest bardzo konkurencyjna na polskim rynku, co pozwala jeszcze więcej zaoszczędzić przy zakupie kilku sztuk.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Sleepy Moon.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *