Czas wolny

Siatka leśna – tania, a przy tym praktyczna

• Zakładki: 22


Siatka leśna ma wbrew pozorom szerokie spektrum zastosowania. Jej zalety nie zaczynają się i nie kończą na tym, że jest tania. Warto na jej temat dowiedzieć się więcej.

Siatka leśna – co warto wiedzieć?

Zacznijmy od tego, że siatka leśna może służyć jako ochrona działki. Chroni przed wtargnięciem na teren intruzów oraz oczywiście zwierząt. Jednocześnie nie jest ostra, zatem nie trzeba obawiać się, że je pokaleczy. Można wykorzystać ją także w szkółkach leśnych czy też sadach. Zapewnia ochronę upraw czy też młodych drzewek. Wykorzystuje się ją przybudowie autostrad czy w budownictwie. Odgradza pace, na których wykonywane są dane roboty. Można ją też zamontować wzdłuż danej drogi. Dzięki temu zapewnia ochronę przed nagłym wtargnięciem dzikiej zwierzyny. Także na budowie domków prywatnych jest często wykorzystywana. Może służyć jako ogrodzenie tymczasowe. Warto jeszcze zwrócić uwagę na niezwykle szybki oraz łatwy montaż. Można go wykonać samodzielnie, a przy tym nie trzeba w żadnym wypadku wykorzystywać specjalistycznych narzędzi. 

Siatka leśna – trwała i niezawodna

Dobra siatka leśna to taka, która zapewnia ochronę, a przy tym jest relatywnie wytrzymała. Nie oznacza to wcale, że jest kosztowna. Siatkę cechuje wytrzymałość, ale też odporność na uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej wybrać model, który jest ocynkowany. Dzięki temu nie ulega korodowaniu. Jednocześnie w przeciwieństwie do drewna nie butwieje i jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Zwróćcie jeszcze uwagę na rozstaw oczek. Dobrze sprawdzi się taka, która jest zagęszczona. W ten sposób zyska się jeszcze większą ochronę. Można jeszcze zdecydować się na siatkę o splocie węzłowym. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.        

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
7 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *