Moda

Sieciowe sklepy odzieżowe – szansa czy ryzyko?

• Zakładki: 41


Planując świąteczne zakupy albo przygotowując się do nadchodzącej zimy, trudno pominąć wybieranie modnych ubrań w ulubionych kolorach. W galeriach handlowych można dziś odwiedzać dziesiątki sieciowych sklepów odzieżowych. Czy jednak zakupy w popularnych na całym świecie „sieciówkach” to naprawdę dobry pomysł? Dlaczego przed przekroczeniem progu takich sklepów odzieżowych warto się dwa razy nad tym zastanowić?

Sztuczne materiały – brak oddechu dla skóry

Jednym z głównych zarzutów wysuwanych przez przeciwników sieciowych sklepów odzieżowych jest sprzedaż ubrań wykonanych z tanich, sztucznych materiałów. Zakładając je, klienci szybko się pocą, a ich komfort codziennego życia wyraźnie spada. W „sieciówkach” nietrudno o „plastikową” sukienkę czy koszulę, która na pierwszy rzut oka wydaje się uszyta z drogich, naturalnych tkanin. Wystarczy jednak krótka przymiarka, aby na własnej skórze przekonać się, że

Na szczęście podobnych zakupowych wpadek da się jednak uniknąć. Wystarczy przed podejściem do kasy sprawdzić skład wybranego produktu na metce. W ten sposób możemy mieć pewność, że raz kupione ubranie będzie nam służyło naprawdę długo.

Niska jakość odzieży – zakup „na chwilę”

W ślad za sztucznymi materiałami pojawia się kłopot związany z niską jakością odzieży. Niejednokrotnie zdarza się, że bluzka czy spódnica kupiona w sieciowym sklepie odzieżowym rozchodzi się na szwie już po kilku dniach. Często problemem okazuje się też pranie. Kto z nas choć raz nie wyciągnął z pralki sukienki czy koszuli, która podczas czyszczenia nieestetycznie się rozciągnęła lub wyblakła? Takie sytuacje są częstym powodem reklamacji i zwrotów zgłaszanych do „sieciówek”. Aby próbować ich uniknąć, z pewnością warto bardzo dokładnie czytać zalecenia producenta dotyczące konserwacji odzieży.

Kwestie etyczne

Co jakiś czas do mediów wraca temat etycznego handlu i zakupów dokonywanych z poszanowaniem praw człowieka. Atrakcyjne, niskie ceny w sklepach sieciowych to bardzo często efekt skandalicznie niskich płac oferowanych pracownikom szwalni na całym świecie. Kupując w „sieciówkach”, automatycznie wspierasz ten proceder, dlatego przed zakupem zastanów się – czy kolejna bluzka jest tego warta?

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
108 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *