Rodzina

3 typy elastycznej pracy

• Zakładki: 31


Interesuje Cię praca w modelu elastycznym? Co to właściwie znaczy? Przeczytaj opisy trzech typów elastycznej pracy i zastanów się, który jest dla Ciebie. Zapytaj obecnego pracodawcę o możliwość pracy w modelu elastycznym lub poszukaj nowej pracy, w której elastyczność jest standardem nawet dla świeżych pracowników.

Elastyczne godziny pracy

Elastyczność pracy, czyli możliwość dopasowania modelu wykonywania obowiązków zawodowych do preferencji osoby zatrudnionej, może wiązać się z samodzielnym wyborem godzin przychodzenia i wychodzenia z siedziby firmy bądź też logowania i wylogowywania się z systemu w przypadku pracy zdalnej. Oznacza to, że pracę rozpoczyna się np. w przedziale 7:00-10:00 i kończy po ośmiu godzinach, czyli między 15:00 a 18:00.

Elastyczny czas pracy

Elastyczność czasu pracy może odnosić się nie do godzin przychodzenia/wychodzenia z firmy, tylko do długości wykonywania obowiązków zawodowych. W tym świetle elastyczna praca pozwala na cztery godziny jednego dnia i odpracowanie brakujących czterech godzin w kolejnych dniach, np. dwa razy po dziesięć godzin lub cztery razy po dziewięć godzin.

Elastyczny tryb pracy

I w końcu elastyczna praca może oznaczać dogodny tryb pracy. Najczęściej jest to praca hybrydowa z możliwością przychodzenia do biura w dni preferowane przez osobę zatrudnioną. Zdarza się jednak, że elastyczność oznacza przejście na pełną lub prawie pełną zdalność. Taki pracownik stawia się np. wyłącznie na szkoleniach, podsumowaniach projektów czy wyjazdach integracyjnych.

Interesuje Cię elastyczna praca? Gorzów Wielkopolski to jedno z miast, w którym możesz ją znaleźć! Sprawdź oferty i aplikuj nawet dzisiaj.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *