Rodzina

3 zasady, które pomogą Ci wybrać kocyk dla niemowlaka

• Zakładki: 17


Wybór kocyków dla dzieci jest tak ogromny, że niejedna mama ma problem z wyborem tego najlepszego. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, zakup kocyka dla niemowlaka wcale nie jest taki prosty. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy listę 3 zasad, które pomogą Ci znaleźć najlepszy kocyk spośród dziesiątek modeli dostępnych w sklepach. Czytaj dalej!

  1. Wybierz bezpieczny dla dziecka materiał

Ciepły kocyk dla niemowlaka musi być dla niego przede wszystkim bezpieczny. Jako rodzic wiesz, jak delikatną i wrażliwą skórę ma Twoje dziecko. Źle dobrany materiał i splot kocyka może ją dodatkowo podrażniać. Aby tego uniknąć, wybieraj spośród kocyków z przyjemnych w dotyku materiałów, wykonanych z wysokogatunkowych tkanin, najlepiej z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Dobrej jakości materiał nie wywoła alergii w kontakcie z delikatną skórą malucha.

  1. Sprawdź rozmiar kocyka

Nie bez znaczenia jest też rozmiar kocyka. Lepiej kupić mniejszy czy większy kocyk? Wbrew pozorom często lepiej kupić mały kocyk dla niemowlęcia, taki, którym dziecko nie zakryje sobie np. twarzy podczas snu. Dla rocznego dziecka można już kupić kocyk w uniwersalnym rozmiarze 80×100 cm.

  1. Wybierz miękki i elastyczny kocyk

Dobry koc dla maluszka musi być miękki i miły w dotyku, żeby dziecko chciało się do niego przytulać i żeby było mu pod nim po prostu wygodnie. Dobrej jakości koc uszyty z porządnej tkaniny powinien zachować miękkość nawet po kilku praniach. Zwróć też uwagę, czy wybrany koc jest sprężysty i elastyczny, aby zwiększyć komfort jego użytkowania.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem KajtkoweLove.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *