Moda

Czym jest dresówka drukowana i jak ją wybrać?

• Zakładki: 56


Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest dresówka drukowana poszukiwana przez przedsiębiorców, np. producentów odzieży, krawców pracujących w pojedynkę oraz osoby lubiące szyć w zaciszu swojego domu. Sprawdź także, jak wybrać dresówkę drukowaną najwyższej jakości. Porad udzieliła firma Color Invest.

Co to jest dresówka?

Najpierw warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak właściwie jest dresówka. Otóż jest to przyjemny w dotyku, miękki, wygodny i łatwy do obróbki materiał złożony przede wszystkim z bawełny, lecz mający domieszki w postaci poliestru lub elastanu. Dresówka odznacza się estetyczną i trwałą pętelką bawełnianą, którą widać z obu stron materiału lub z jednej, jeśli drugą pokrywa nadruk.

Co to jest dresówka drukowana?

Ponieważ odzież ani inne przedmioty wykorzystujące miękkie materiałowe obicie nie mogą być nudne, powstała dresówka drukowana, czyli opisana wyżej dresówka mająca nadruk cyfrowy na jednej ze stron, wykorzystywanej m.in. w przemyśle modowym jako strona zewnętrzna odzieży. Co istotne, ze względu na bezpieczeństwo wykonywania dresówki drukowanej może ona zostać wykorzystana nawet do produkcji ubranek dla dzieci.

Dlaczego warto wybrać dresówkę drukowaną?

  • Materiał jest miękki, przyjemny w dotyku, higieniczny.
  • Ubrania wykonane z dresówki są wygodne, ciepłe i przewiewne.
  • Materiał nadaje się do produkcji ubrań dla dzieci.
  • Druk cyfrowy na dresówce drukowanej jest dokładny, a więc estetyczny.
  • Druk cyfrowy na dresówce drukowanej jest trwały, dzięki czemu pozostaje w dobrym stanie przez długi czas. Nie ściera się, nie spiera.
  • Sama dresówka także jest odporna na rozrywanie i ścieranie, co zawdzięcza domieszce np. elastanu.
  • Trwałość gładkiej dresówki i wersji drukowanej nie wykazuje różnic.

Jak już wspomnieliśmy, dresówka gładka i dresówka drukowana niosą korzyści nie tylko klientom – osobom, które kupują ubrania i będą je zakładać. Mają walor również dla producentów, jako że są łatwe w obróbce. Wytrzymałość materiału pozwala na stosowanie różnych krojów i dodatków.

Jak wybrać dresówkę drukowaną?

Zwróć uwagę nie tylko na atrakcyjny opis dresówki drukowanej, ale także na dowody poświadczające o wysokiej jakości materiału. W sklepie internetowym Color Invest zamówisz dresówkę drukowaną i gładką z certyfikatami STANDARD 100 by OEKO-TEX® (najwyższa klasa I), Przyjazny dla Człowieka oraz Bezpieczny dla Dziecka.

Warto też sprawdzić, czy sklep kieruje ofertę do klientów prywatnych, czy do przedsiębiorców. Osoby te potrzebują innych ilości materiału (detal/hurt), w związku z czym powinny otrzymać inne warunki i ceny. Skontaktuj się z Color Invest, by uzyskać wsparcie przy zakupie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Color Invest.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
58 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *