Moda

Czym są prawidła do butów i czy warto je stosować?

• Zakładki: 26


Wbrew obiegowej opinii prawidła do butów to nie jest akcesorium wyłącznie dla szewca. Mają one utrzymać prawidłowy kształt butów, ale także pomagają w ich rozciągnięciu i dopasowaniu się do stopy. Słowem prawidła do butów zapobiegają niszczeniu obuwia. Dlaczego warto ich używać?

Jak działają prawidła?

Prawidła do butów mają napinać cholewkę i utrzymać ją w pierwotnym kształcie nawet po wieloletnim używaniu. Zasada ich działania jest prosta. Wypełniają całą powierzchnię pomiędzy podeszwą a cholewką buta, zmuszając go do powrotu do swojego wcześniejszego kształtu.

Prawidła przeznaczone są do butów skórzanych, które mają tendencję do kurczenia się pod wpływem wilgoci. Ale z powodzeniem możesz ich używać również do innego rodzaju obuwia. Prawidła sprawdzą się również w przypadku zbyt ciasnych szpilek czy mokasynów. Rozciągną materiał na szerokość podbicia oraz w palcach.

Jak używać prawideł do butów?

Po pierwsze prawideł trzeba używać systematycznie. Po drugie należy je wkładać do butów zaraz po zdjęciu ich ze stóp. Po trzecie buty na prawidłach powinny pozostać do momentu, aż nie zdecydujesz się ich założyć po raz kolejny. Po czwartek należy je włożyć do obuwia tak, by wypełniały cały przód. Jeśli będziesz stosować się do tych wskazówek, możesz mieć pewność, że byty będą wyglądały jak nowe nawet po kilku latach noszenia.

Artykuł powstał we współpracy z DAKOMA sp. z o. o.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *