Uroda

Sposoby na odżywienie skóry podczas zimy

• Zakładki: 38


Bez względu na to czy lubisz mroźną zimę czy nie, nie ulega wątpliwości, że musisz dostosować się do panujących warunków. Dotyczy to nie tylko kwestii garderoby i sposobu ubierania się, ale także stosowania pielęgnacji skóry. Dowiedz się jak dbać o jej stan podczas zimy.

Usuń makijaż przed spaniem

Pójście spać w pełnym makijażu to zdecydowanie zły pomysł. Pamiętaj, by go dokładnie usunąć i oczyścić twarz, ponieważ połączenie make-upu z brudem i naturalnym łojem może wyrządzić skórze wiele zła. Mogą zatkać się pory, co następnie może prowadzić do wyprysków. Aby temu zapobiec, dbaj o higienę swojej skóry, pamiętaj by stosować środki oczyszczające niezawierające alkoholu, ponieważ wysuszają one skórę.

Stosuj odżywcze maseczki płachtowe

Wiele kobiet na całym świecie stosuje maseczki płachtowe, ponieważ bardzo szybko przynoszą pożądane rezultaty. Maska taka rożni się maseczkami tworzonymi na bazie kremu. Jest ona stworzona z przenikliwej chusteczki, która pomaga składnikom kosmetycznym lepiej wnikać w głąb skóry.

Nawadniaj się i stosuj odpowiednią dietę

Dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości nawodnienia jest równie istotne, tak jak wybór kosmetyków nawilżających. Spożywanie owoców i warzyw takich jak kiwi, jabłko, arbuz, pomidory, ogórki oraz seler pomagają nawilżać skórę od środka, dlatego warto je wprowadzić do swojej diety. Pamiętaj też o zjadaniu dostatecznej ilości kwasów tłuszczowych omega-3, ponieważ mają właściwości wygładzające skórę.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
162 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *