Uroda

Jak szybko nauczyć się makijażu? Kurs makijażu dla początkujących

• Zakładki: 44


Której z nas nie przytrafiły się błędy w aplikacji kosmetyków do makijażu? Zły odcień podkładu, kiepsko wykonane konturowanie, krzywo nałożona pomadka albo dwie zupełnie różne kreski na oczach. Każdy, kto na co dzień lub od święta nakłada na twarz makijaż, ma na koncie parę wpadek. Nawet najszczersze chęci nie zrobią z nas makijażowych guru. Ale trening czyni mistrza. Aby nauczyć się, jak ładnie się malować, potrzeba jednak czegoś więcej.

Jak lepiej się malować? Przede wszystkim ĆWICZ!

Większość z nas uczy się malować na własną rękę. Kluczem do sukcesu jest tutaj praktyka. Metodą prób i błędów (a tych z pewnością nie unikniesz) nauczysz się podstawowych technik, dowiesz się, jak postępować z konkretnymi narzędziami i produktami. Ćwicz regularnie, próbuj nowości i dopracowuj do perfekcji znane Ci już metody. W ten sposób wypracujesz pierwsze nawyki, które potem będziesz mogła rozwijać lub modyfikować. 

Szukaj tutoriali na YouTube

Strefa beauty na YouTube obfituje w lepsze i gorsze poradniki, jak się malować, jak nauczyć się podstaw makijażu, jakie są najczęstsze błędy w makijażu i inne. Youtuberki beauty regularnie dodają materiały na temat kosmetyków oraz trików makijażowych. Najlepsze z nich tworzą naprawdę genialne poradniki pełne bardzo wartościowej wiedzy. Jak znaleźć dobre tutoriale makijażowe w sieci? Najlepszą wskazówką będzie poszukiwanie kanałów profesjonalnych wizażystek. Profesjonalistki pracowały już z wieloma produktami, znają potrzeby różnych rodzajów cery, umieją się też obchodzić z najróżniejszymi typami urody. Dużo wiedzy znajdziemy też na zagranicznym YouTube.

Zapisz się na kurs makijażu

Kurs makijażu dla początkujących jest dostępny w niemal każdym mieście w Polsce. Sztuką jest wybrać dobry kurs dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna przygodę z makijażem. Indywidualne lekcje makijażu i kursy makijażu w małych grupach cieszą się coraz większą popularnością. W ten sposób dostajesz solidną porcję wiedzy (i praktycznych ćwiczeń) od doświadczonej makijażystki. Zyskujesz indywidualne podejście do swojego typu urody, potrzeb i zakresu wiedzy, który Cię interesuje. 

Co ważne, kurs u makijażystki pozwala Ci uniknąć wielu błędów, które popełniłabyś przy samodzielnej nauce. Kurs na żywo ma też tę przewagę nad filmikami na YouTube, że pozwala Ci na bieżąco korygować błędy i zadawać pytania. Na kursie malujesz się samodzielnie pod czujnym okiem profesjonalistki. W ten sposób szybciej i lepiej nauczysz się malować tak, jak chcesz.

Artykuł powstał przy współpracy ze Szkołą Wizażu i Charakteryzacji MAKE UP STAR.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
124 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *