Podróże

Jak wybrać odpowiedni obóz konny? Poznaj porady ekspertów z Rancho Ulinia?

• Zakładki: 57


Każdy, kto chociaż raz w życiu zaliczył przejażdżkę konną, wie, ile potrafi dostarczyć emocji. Jeśli chcesz zapewnić dziecku niezapomniane wakacje w siodle, być może zarażając je nową pasją, musisz bardzo dobrze przygotować się do tej eskapady. Na co zwrócić uwagę, wybierając obóz konny? Poznaj opinię specjalistów.

Zacznij od poznania oczekiwań swojego dziecka. Jeśli jego fascynacja końmi trwa już od dłuższego czasu, a w codziennych rozmowach pojawiało się marzenie o wystartowaniu kiedyś w zawodach jeździeckich, szukaj specjalistycznego obozu konnego. Na takim obozie na jazdę konną przeznacza się kilka godzin dziennie, ucząc jazdy w określonym stylu. Jeśli natomiast zainteresowanie końmi dopiero raczkuje, a obóz konny ma być formą sprawdzenia, czy nowa pasja to coś poważnego, lepiej sprawdzi się obóz oferujący również dodatkowe zajęcia jak warsztaty sportowe lub artystyczne, gry i zabawy, seanse filmowe czy też pieczenie kiełbasek w ognisku.

Obóz konny – blisko czy daleko od domu?

Choć na obozach konnych zawsze panuje fantastyczna atmosfera (w końcu wszyscy obozowicze mają tę samą pasję), w przypadku niektórych dzieci problemem może być rozłąka z rodzicami. Jeśli twoje dziecko jest już gotowe na spanie poza domem, ale obawiasz się, że brak fizycznego kontaktu przez kilka dni może być zbyt trudny do zniesienia, wybierz obóz konny bliżej domu, byś mógł odwiedzić swoje dziecko w razie potrzeby. Jeśli problem związany z rozłąką nie występuje, możesz kierować się wakacyjnymi preferencjami swojego dziecka. Obóz konny w górach czy obóz konny nad morzem? Latem druga opcja może być nieco lepszym rozwiązaniem. 

Obóz konny: bezpieczeństwo to podstawa

Choć wiele obozów konnych organizowanych jest przez agencje turystyczne, lepszym wyborem jest oferta przygotowana bezpośrednio przez ośrodek jeździecki. Jest to miejsce specjalizujące się w turystyce konnej, dzięki czemu zyskujesz pewność, że twoje dziecko będzie w pełni bezpieczne, a ty zapłacisz za program, który nie był wyłącznie chwytem marketingowym. Pracownicy rancza o koniach wiedzą wszystko lub prawie wszystko, więc są przygotowani na każdą sytuację. 

Skontaktuj się z instruktorem i organizatorem obozu konnego

Żeby lepiej przygotować dziecko na obóz konny i związany z jazdą konną rygor, warto rozważyć zapisanie go na lekcje wprowadzające, aby oswoić je nie tylko z końmi, ale i sportem, jakim jest jazda konna. Jeśli dziecko regularnie uczęszcza na lekcje jazdy, warto porozmawiać z instruktorem, który będzie pracować z dziećmi na obozie, by dowiedzieć się, jak się przygotować i czego tak naprawdę możesz oczekiwać. Jeśli organizator nie umieścił na swojej stronie internetowej sugerowanej listy rzeczy do spakowania, koniecznie skontaktuj się z nim przynajmniej na kilka dni przed wyjazdem, by mieć czas za zakup potrzebnych rzeczy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
97 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *