Rodzina

Jak wybrać wygodną poduchę dla psa?

• Zakładki: 14


Każdy pies powinien mieć w domu swoją przestrzeń. To ważny element nauki życia pod wspólnym dachem dla wszystkich domowników, ale ma również znaczenie w kwestii zdrowia psa. Warto zaznaczyć, że miękkie kanapy, sofy i łóżka bardzo negatywnie oddziałują na kręgosłup zwierzęcia, prowadząc często do zwyrodnień. Spersonalizowana poducha LOFT dla Twojego czworonoga to skuteczny sposób na poprawę jego samopoczucia zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej.

Poducha dla psa szyta na miarę

Gotowe posłania dla psa są często niedopasowane do jego rozmiarów. Trudno w sklepie zoologicznym poprawnie ocenić wielkość pupila, choćby z tego względu, iż w trakcie odpoczynku pies przybiera odmienne pozycje, niż w okresach swojej aktywności.

Niewłaściwie dobrane posłanie spowoduje, że psiak będzie omijał to miejsce szerokim łukiem. Poducha dla psa musi odpowiadać wielkości psa, jego wadze oraz wiekowi. Np. zbyt wysokie obszycia boczne poduchy, spowodują, że młode czworonogi obdarzone dużym temperamentem będą się od niej odbijać. 

Najważniejsze elementy dobrej poduchy dla psa:

  • Dostosowywanie się do kształtu ciała
  • Brak odkształceń nawet przy długim użytkowaniu
  • Wypełnienie z hipoalergicznego puchu
  • Łatwość czyszczenia

Jeżeli przy okazji legowisko będzie odznaczało się designem ułatwiającym dostosowanie go do aranżacji wnętrza, będzie to dodatkowy powód do jego zakupu. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sklep z akcesoriami dla psów – BOWL&BONE http://bowlandbone.pl/.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *