Czas wolny

Jak zacząć przygodę ze wspinaczką w Tatrach?

• Zakładki: 18


Wspinacze, którzy mają za sobą długie godziny wspinaczki na ściance albo na skałkach, prędzej czy później zadają sobie pytanie: „jak zacząć wspinać się w Tatrach?”. Wspinaczka wysokogórska to sport ekstremalny, konieczne będzie więc solidne przygotowanie i odpowiednie przeszkolenie. Od czego zacząć, żeby wspinać się po tatrzańskich szlakach do wspinaczki?

Kurs taternicki dla początkujących

Przygodę ze wspinaczką wysokogórską zacznij od zrobienia kursu. Nauczysz się tam bezpiecznego wspinania w różnych warunkach i na trudnym terenie, ale też technik asekuracji i pracy ze sprzętem wspinaczkowym. Kursy wspinaczki wysokogórskiej w Polsce organizuje się głównie w Tatrach. Kurs taternicki to szkolenie przeznaczone dla wspinaczy z doświadczeniem, którzy mają już za sobą zmagania ze wspinaczką skałkową i górską. Ważne, aby wybrać kurs taternicki prowadzony przez licencjonowanego instruktora Polskiego Związku Alpinizmu (PZA), jak np. letni tatrzański kurs wspinania w szkole wspinania GoUP. 

Doświadczony instruktor nauczy Cię zaawansowanych technik wspinania. Poznasz też zasady obowiązujące na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz tatrzańskie techniki linowe i węzły. Zawsze wspinaj się z doświadczonymi wspinaczami i dbaj o swoje bezpieczeństwo. Pamiętaj też, żeby dopasowywać wybór szlaku do panujących warunków atmosferycznych i do poziomu umiejętności – mierz siły na zamiary. A co dalej? Poszerzaj swoje umiejętności i zdobywaj kolejne szczyty!

Artykuł powstał przy współpracy ze szkołą wspinania GoUP.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
45 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *