Ból

Naturalne metody walki z bólem zębów

• Zakładki: 40


Ból zębów to przypadłość, która choć raz z pewnością dotknęła każdego z nas. Nie trzeba więc przekonywać, że skutecznie utrudnia on codzienne funkcjonowanie i zrobilibyśmy naprawdę wiele, aby się go pozbyć. Jak walczyć z bólem zęba naturalnymi sposobami? Oto trzy sprawdzone metody, które możesz zastosować w każdej chwili.

Płukanki z ziół – niezastąpiona moc roślin

Taki sposób na naturalne pokonywanie bólu zęba znają chyba wszyscy. Regularne płukanki naparami z ziół przynoszą ulgę, a przy okazji skutecznie odkażają bolące miejsce objęte infekcją. Bez względu na to, czy ból zęba jest efektem wystąpienia próchnicy, czy wiąże się na przykład z wyżynaniem ósemek, napary z szałwii czy rumianku z całą pewnością okażą się pomocne. Aby jednak efekt takich płukanek można było naprawdę poczuć, bardzo ważna jest regularność wykonywanych zabiegów. Płukanki należy przygotowywać bezpośrednio przed zastosowaniem, a bolące miejsce odświeżać w ten sposób 3 – 4 razy dziennie, najlepiej po każdym posiłku.

Olejek goździkowy – doskonały na ból

Jeśli już wiemy, że przyczyną bólu jest ubytek w jednym z zębów, warto działać bardzo dokładnie. Pomoże w tym kompres wykonany z wacika i olejku kamforowego lub goździkowego. Substancje te wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, dzięki czemu zabezpieczone w ten sposób miejsce stanie się mniej wrażliwe. Aby skutecznie zmniejszyć stan zapalny, należy wymieniać okłady regularnie, bo nowa dawka olejku to lepszy sposób na uśmierzanie bólu.

Jodyna, ocet i soda – trio na ból zęba

Co najmniej dwa z tych trzech składników ma w kuchennej szafce chyba każdy. Doskonale się składa, bo papka przygotowana z octu i sody oczyszczonej to świetne remedium na ból zęba. Rozpuszczając sodę w occie w stosunku 1:1, przygotujemy specjalną pastę, którą należy ostrożnie obłożyć bolący ząb. Alternatywą jest też sporządzenie płukanki z jodyny i soli, którą następnie będziemy regularnie przemywać jamę ustną, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca objętego stanem zapalnym.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
86 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *