Rodzina

Jak zorganizować kącik do przewijania dla dziecka?

• Zakładki: 15


Urządzanie przestrzeni dla noworodka w domu to nie lada wyzwanie. Jednym z najważniejszych elementów dziecięcego pokoiku jest kącik do przewijania. Kluczowe jest, aby dobrze go przygotować – dzięki temu zmiana pieluszki za każdym razem przebiega sprawnie i szybko. Co musi się znaleźć w takim kąciku?

Przewijak dla niemowląt i nie tylko – czego potrzebujesz do zmiany pieluszki?

W kąciku dla niemowlęcia powinien znaleźć się dedykowany mebel do przewijania. Najczęściej rodzice wybierają przewijak dla niemowląt, który znacznie usprawnia proces zmiany pieluchy. Kiedy nie macie aż tyle przestrzeni, żeby ustawić w pokoju osobny stół do przewijania, dobrym rozwiązaniem będzie nakładka do przewijania na łóżeczko. Zarówno na przewijaki dla niemowląt, jak i nakładki, dostępne są wymienne pokrowce. W podróż zabierzcie składane przewijaki, które zmieszczą się do każdej torby.

Czego jeszcze nie może zabraknąć na stanowisku do przewijania? Dla swojej wygody umieść w zasięgu ręki chusteczki nawilżane (tylko te nawilżane samą wodą!) albo waciki i wodę, zapas pieluszek, ubranka na zmianę i kosmetyki niezbędne przy przewijaniu, np. maść pod pieluszkę. Takie akcesoria najlepiej umieścić w organizerze zawieszanym przy przewijaku. Dzięki temu zawsze będziecie mieli łatwy dostęp do tego, co niezbędne. Dodajcie do tego kosz na zużyte pieluchy i gotowe. Kącik do przewijania ma być miejscem, w którym dziecko czuje się komfortowo, a rodzice mogą wygodnie zmieniać pieluchy. Tylko tyle i aż tyle! Ale dzięki dobrej organizacji zmiana pieluch będzie przebiegać sprawnie i ekspresowo.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem KajtkoweLove.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *