Moda

Kupujesz skórzane buty? Sprawdź, jak o nie dbać!

• Zakładki: 24


Kupujesz zwykle buty skórzane, ale przez to, że nie wiesz, jak o nie dbać, bardzo szybko niszczą się i trzeba je wymieniać? Koniec z butami, które lądują w koszu już po jednym sezonie. Zadbaj o nie z pomocą różnego rodzaju akcesoriów. W tym artykule podpowiemy Ci, czego warto używać.

Choć mogłoby się wydawać, że skórzane buty ze względu na materiał wykonania posłużą Ci na co najmniej kilka lat to już po jednym sezonie nie prezentują się najlepiej. Niestety konsekwencją takiej sytuacji nie jest wcale fakt, że są źle wykonane, ale to, że nieprawidłowo przykładasz się do ich konserwacji. Nawet o skórzane buty trzeba dbać, by prezentowały się tak dobrze, jak w dniu zakupu.

Buty skórzane – o tych zasadach pielęgnacji pamiętaj!

Jeśli nie wiesz, jak dbać o buty ze skóry, a jednocześnie chcesz, by te prezentowały się na Twoich stopach tak dobrze, jak wtedy, gdy wkładasz je pierwszy raz to koniecznie zacznij wprowadzać te zasady do rytuałów ich pielęgnacji. Sięgaj po tłuszcz do butów lub pastę, a pamiętaj również o systematycznym pastowaniu butów pastą. 

Buty skórzane wymagają systematycznego natłuszczania. Tylko wówczas mogą wyglądać perfekcyjnie, nawet, gdy często je użytkujesz. 

Tego nie rób z butami skórzanymi – o jakich zasadach warto pamiętać?

Skóra nie lubi nadmiernej wilgoci dlatego pamiętaj, by nie poddawać takiego obuwia przemoczeniu. Na pewno nie należy butów ze skóry prać w pralce, czy też moczyć w wodzie, by usunąć zabrudzenia. Zamiast tego użyj szczotki i pasty. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Cocine

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *