Moda

Najmodniejsze dodatki do nowoczesnego salonu

• Zakładki: 24


To szczegóły tworzą klimat. Zanim udekorujesz swój salon, przemyśl dokładnie każdy drobiazg. Poznaj najchętniej wybierane dekoracje do nowoczesnych aranżacji salonu.

Jak urządzić nowoczesny salon?

Wnętrza nowoczesne to przede wszystkim przestrzeń i minimalizm. Salon urządzony w klimacie modernistycznym zachęca do wypoczynku. Dzięki dużej ilości miejsca do przechowywania łatwo jest w nim utrzymać porządek, by częściej móc się oddawać ulubionym czynnościom oraz spędzać czas z bliskimi. Funkcjonalność i styl stoją tu wspólnie na pierwszym miejscu. Nowoczesny salon to zazwyczaj stonowane kolory, biel, szarości, czerń i ewentualnie kolorowe akcenty zastosowane w tekstyliach i elementach dekoracyjnych. Salon nowoczesny to bardzo często duże pomieszczenie, łączące kącik wypoczynkowy, z kuchnią oraz jadalnią. Każda z tych stref powinna być wyraźnie oddzielona, lecz z zachowaniem maksymalnie otwartej przestrzeni.

Dodatki i dekoracje do nowoczesnego salonu

Ilość elementów dekoracyjnych w nowoczesnej aranżacji powinna być ograniczona, lecz każdy taki szczegół musi być dobrze przemyślany i świetnie pasować do wnętrza. Wśród najpopularniejszych dodatków należy wymienić duże lustra, pamiątkowe figurki, ramki ze zdjęciami, wazony, rośliny doniczkowe, a na kanapie ciepły koc i miękkie poduszki. Na ścianie doskonale sprawdzają się eleganckie obrazy abstrakcja, geometryczne wzory, grafiki marmurowe, mozaika, tryptyki. Wybierz do swojego salonu obraz drukowany na płótnie w stonowanych barwach, wpisujący się w kolorystyczną kompozycję pokoju lub mocno wyróżniający się obraz pełen kolorów i życia.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Vaku obrazy na płótnie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *