Moda

Oryginalne stylizacje hybrydowe – jak uzyskać efekt syrenki

• Zakładki: 30


Pisząc o stylizacjach hybrydowych, podkreślamy przede wszystkim ich trwałość oraz możliwość wykonania w domu przez każdą z nas. Hybrydy cieszą się dużą popularnością również dzięki efektownym wzorom i motywom, które łatwiej uzyskać za pomocą lakierów hybrydowych niż tradycyjnych. W tym artykule skupimy się na dwóch najpopularniejszych motywach: na efekcie syrenki i na efekcie ombre.

Efekt syrenki na hybrydowych paznokciach

Do uzyskania efektu syrenki potrzebny nam będzie pyłek opalizujący do hybryd. Do wyboru mamy różne kolory pyłków oraz pyłek w wersji holo, czyli taki, który mieni się na różne kolory. Pyłek musi być drobny, w przeciwieństwie do brokatu do paznokci.

Początek stylizacji z efektem syrenki wygląda tak samo, jak w przypadku każdego manicure hybrydowego:

  • Przygotowanie płytki paznokcia: nadanie kształtu pilniczkiem do paznokci, odsunięcie lub usunięcie skórek, odtłuszczenie płytki paznokcia cleaner’em
  • Naniesienie cienkiej warstwy bazy i utwardzenie jej pod lampą
  • Pomalowanie paznokci wybranym lakierem hybrydowym, utwardzenie lakieru i w razie konieczności naniesienie drugiej warstwy i ponowne jej utwardzenie

Gdy lakier idealnie pokryje nasze paznokcie, na lepką warstwę dypresyjną nanosimy pyłek opalizujący. Możemy to zrobić opuszkiem palca lub pędzelkiem. Pyłek należy delikatnie wetrzeć w lakier, a resztek, które się nie przykleiły, pozbyć się za pomocą pędzelka. Następnie dłonie wkładamy pod lampę, na paznokcie top, który także utwardzamy pod lampą. Jeśli nasz top pozostawia warstwę dypresyjną, paznokcie przecieramy wacikiem nasączonym cleaner’em. Gotowe!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
118 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *