Rodzina

Plecaczki młodzieżowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Odpowiadają eksperci z firmy Smart Kleks

• Zakładki: 33


Szukając plecaka młodzieżowego, musisz pamiętać o tym, że to coś więcej niż torba noszona na plecach, służąca do przechowywania książek i zeszytów. Niezależnie od tego, czy mieszkasz pod jednym dachem z 11-latkiem, który nie chce być traktowany jak dziecko, czy też 15-latkiem, który uważa się za praktycznie dorosłą osobę, wybierając plecak, zadbaj o to, aby znalazło się w nim miejsce na wszystko, czego twoje dziecko potrzebuje w ciągu dnia. Na co zwrócić uwagę, wybierając plecaczki młodzieżowe?

Plecak szkolny czy też plecak na trening powinien wygodnie leżeć na plecach, a zatem zacznij od wyboru właściwego rozmiaru. Ani dzieci, ani dorośli nie lubią nosić niedopasowanych plecaków. Nie kupuj na zapas, licząc, że twoja pociecha dorośnie do torby na szelkach. Plecaczki młodzieżowe nie powinny wisieć poniżej linii bioder. Upewnij się, że szelki nie wbijają się pod pachy lub też nie opadają zbyt nisko na plecy. Jeśli zdecydujesz się na zakup plecaka online, zmierz odległość między najbardziej wystającymi kręgami szyjnym (są mniej więcej na tym samym poziomie co ramiona) a szczytem kości biodrowej. Szukaj plecaków wysokiej jakości, które będą w stanie wytrzymać odpowiednie obciążenie. 

Plecaczki młodzieżowe – szelki 

Zwróć uwagę, czy w plecaku, który wpadł w oko twojemu dziecku, szelki są regulowane i wyściełane. Plecaczki młodzieżowe z wąskimi szelkami nie powinny znaleźć się w kręgu twojego zainteresowania. Prawie dorosły nastolatek prawdopodobnie, mimo twojej zachęty i tłumaczeń, będzie nosić plecak przewieszony przez jedno ramię, więc musi być ono naprawdę solidne. Być może uda ci się namówić młodsze dziecko na noszenie plecaka z regulowanym paskiem, który przechodzi przez środek klatki piersiowej, pomagając równomiernie rozłożyć ciężar noszony na plecach. Jeśli nie zauważysz zdecydowanego oporu, warto zdecydować się na taki model.

Plecaczki młodzieżowe – waga

Zwróć uwagę na ilość komór i dodatkowych kieszeni. Jeśli będzie ich zbyt dużo, a sam plecak będzie miał bardziej pokaźny rozmiar niż powinien mieć, taki stan rzeczy może zachęcać młodego człowieka do zagospodarowania każdej przegródki rzeczami tak naprawdę zbędnymi, powodującymi dodatkowe obciążanie kręgosłupa. Dzieci nie powinny dźwigać na plecach więcej niż 10-12% swojej masy ciała.

Plecaczki młodzieżowe – styl 

Wybierając plecak, nigdy nie zapominaj o tym, że ten element szkolnej wyprawki pozwala młodym ludziom wyrazić się, więc musisz znaleźć model w odpowiednim kolorze i wzorze. Zapomnij o kierowaniu się swoim gustem. W tej kwestii powinien się wypowiedzieć przyszły właściciel plecaka, który będzie go nosić przez kilka miesięcy w roku.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *