Rodzina

Plecak młodzieżowy do szkoły – jaki plecak dla nastolatka?

• Zakładki: 20


Nowa szkoła, nowe środowisko i… nowy plecak? Kiedy dziecko kończy etap nauczania początkowego i zaczyna naukę w starszych klasach, często potrzebuje nowego wyposażenia do szkoły. Jak wybrać plecak młodzieżowy dla nastolatka?

Wygląd szkolnego plecaka młodzieżowego

Spójrzmy prawdzie w oczy – dla nastolatka wygląd plecaka jest zdecydowanie ważniejszy od jego funkcjonalności. Plecak szkolny dla starszego dziecka nie może już mieć wzorków w księżniczki i dinozaury. Nastolatek potrzebuje pokazać, że jest prawie dorosły, a najłatwiej jest mu to odzwierciedlić w ubiorze i akcesoriach, takich jak plecak. Plecak młodzieżowy dla nastolatka musi więc mieć modny design, który odpowiada dziecku. Jako rodzic masz zadbać o dobrą konstrukcję i funkcjonalność plecaka, a wybór wyglądu pozostaw swojemu nastolatkowi.

Konstrukcja plecaka dla starszego dziecka

A skoro o konstrukcji mowa! Plecak szkolny dla nastolatków powinien być pojemny, wygodny i z usztywnieniem. Starszy uczeń nosi do szkoły sporo książek i akcesoriów, dlatego dobrze, żeby plecak miał dwie albo nawet trzy komory – jedna na podręczniki albo laptopa, druga na śniadanie i termos oraz trzecia np. na strój sportowy na WF. Pojemność plecaka zależy od liczby godzin spędzanych w szkole i nie tylko. Dziecko zostaje po lekcjach na dodatkowe zajęcia? Przyda się większy plecak! Z kolei jeśli w szkole są dostępne obiady na miejscu, nie będzie potrzebne dedykowane miejsce w plecaku na jedzenie. Wielkość plecaka młodzieżowego warto uzależnić od właśnie takich czynników. 

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z artykułami szkolnymi Smartkleks.pl.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
45 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *