Rodzina

Rodzaje sesji ślubnej. Jakie zdjęcia wybrać?

• Zakładki: 30


Kiedy zbliża się ten jedyny, niepowtarzalny, uroczysty dzień ślubu, warto zadbać o oprawę fotograficzną. Trzeba jednak wiedzieć, że zdjęcia z ceremonii i wesela to nie wszystko! Istnieją inne rodzaje sesji dla pary małżeńskiej, na które można zdecydować się w tym szczególnym czasie. Sprawdź, jakie zdjęcia ślubne zamówić!

Sesja narzeczeńska

Pierwszym rodzajem sesji ślubnej jest sesja narzeczeńska. Stanowi dobrą okazję do oswojenia się przyszłej pary młodej z aparatem i wypróbowania póz, które atrakcyjnie prezentują się na zdjęciach. Dodatkowo sesja narzeczeńska pomaga parze wybrać odpowiedniego fotografa – takiego, którego styl pracy i efekty podobają się bohaterom zdjęć. I w końcu zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mogą zostać wykorzystane nie tylko do ozdobienia domu przyszłego małżeństwa, ale także do przygotowania unikalnych zaproszeń na ślub czy etykiet na upominki na gości, np. miodki, konfitury, nalewki.

Sesja z przygotowań do ślubu

Druga w kolejności, nadal poprzedzająca uroczystość ślubną, jest sesja z przygotowań do ceremonii. Fotograf towarzyszy przyszłym małżonkom z osobna i uwiecznia proces malowania, układania fryzur, zakładania oficjalnych strojów. Zawiera na zdjęciach emocje, wzruszenia, czułe gesty, łzy i uśmiechy. Zdjęcia z przygotowań do ślubu bowiem mają odzwierciedlać bukiet emocji odczuwanych przez parę młodą i ich najbliższych.

Sesja ślubna i weselna

Najpopularniejsza jest klasyczna sesja ślubna, która płynnie przechodzi w sesję weselną. Fotograf wtapia się w tło, by nie zakłócać ceremonii, życzeń ani zabawy, a jednocześnie zawrzeć na zdjęciach najważniejsze detale: założenie obrączki na palec, łzę wzruszenia w oku rodziców pary młodej, dłoń zaciśniętą na bukiecie, światło igrające w koronce welonu czy sukni panny młodej. Sesja ślubna zakłada zdjęcia niepozowane, natomiast sesja weselna zarówno pozowane, jak i naturalne.

Jeżeli interesują Cię wszystkie wymienione sesje ślubne, Gdańsk jest miastem, w którym zamówisz je w studiu Justart.

Sesja ślubna plenerowa

Przed weselem, po weselu, w trakcie zabawy, a nawet w zupełnie innym terminie można umówić się na ostatni rodzaj sesji ślubnej – sesję plenerową pary. To właśnie do niej ćwiczy się w trakcie sesji narzeczeńskiej. Na zdjęciach ślubnych ukazana zostaje wyłącznie para młoda lub młodzi wraz z wybranymi osobami, np. świadkami. Co ważne, sesja nie musi odbywać się w plenerze. Inne piękne miejsca do pałacyki, kamieniczki, budynki o szczególnym znaczeniu dla pary.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Justart-studio.com.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
65 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *