Czas wolny

Siatka leśna – czy stosowana jest wyłącznie w lesie?

• Zakładki: 40


Siatka leśna to produkt bardzo charakterystyczny, który często faktycznie spotkać można właśnie w lasach. Pełni tam rolę ochronną. Leśnicy zabezpieczają w ten sposób teren, na którym posadzone zostały młodniki przed dzikimi zwierzętami. Ale czy jest to jedyne zastosowanie siatki leśnej?

Czym charakteryzuje się siatka leśna?

Pod względem budowy siatka leśna to rodzaj ogrodzenia wykonanego z dość grubego, solidnego ocynkowanego drutu. Jest on bardzo wytrzymały, cechuje się również wysoką odpornością mechaniczną, co jest jednym z ważniejszych atutów. Dostępne są warianty siatki z dużymi oczkami, a także splotem węzłowym, dzięki czemu każdy może wybrać wariant dopasowany do potrzeb.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że jest to rozwiązanie, które pozwala na dość szybką instalację ogrodzenia. Montaż jest łatwy i szybki, chociaż wymaga odpowiedniego przygotowania. Siatka leśna przytwierdzona jest bowiem do wcześniej przygotowanych słupków.

Siatka leśna – zastosowanie

Mimo nazwy, która jednoznacznie sugeruje, że produkt stosowany jest w leśnictwie, siatka znajduje dużo szersze zastosowanie. Warto wiedzieć, że siatka leśna może być traktowana równie jako ogrodzenie tymczasowe, ale też stałe. Rewelacyjnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie ogrodzenie posesji, np. podczas budowy. Wykorzystywana do ogrodzenia sadu czy ogródka warzywnego, aby chronić uprawy przed dzikimi zwierzętami.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
146 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *