Czas wolny

Syntetyczny olej silnikowy – najlepsza ochrona i wydajność silnika

• Zakładki: 33


Syntetyczne oleje silnikowe to produkty, które coraz częściej można znaleźć na rynku. Składają się one z głęboko rafinowanych olejów bazowych z jednorodnymi cząstkami. Produkty tego typu zapewniają efektywną ochronę przed zużyciem i niezastąpioną wydajność silnika nawet przez wiele lat eksploatacji.

Jakie są zalety syntetycznych olejów silnikowych?

Korzyści wynikające z zastosowania syntetycznych olejów silnikowych można wymieniać bez końca. Do najważniejszych z nich należą przede wszystkim znacznie lepsze właściwości przeciwutleniające, przeciwzużyciowe i smarne. To, co je również charakteryzuje, to mniejsza zależność lepkości od temperatury, a przez to wielosezonowość. Ważna jest także lepsza odporność na ciśnienie oraz możliwość eksploatacji w skrajnych temperaturach. Dużym atutem olejów syntetycznych, o którym warto wspomnieć, jest większa przyjazność dla środowiska naturalnego niż w przypadku konwencjonalnych olejów mineralnych. W czasach zwiększonej świadomości na temat ochrony środowiska ma to jeszcze większe znaczenie.

Jeszcze większa wydajność dla silników o dużej mocy 

Syntetycznym olejem silnikowym, któremu warto się bliżej przyjrzeć, jest Valvoline SynPower 10W40. Jest to produkt zaprojektowany z myślą o zapewnieniu jak najlepszej wydajności dla silników o dużej mocy. Oleje silnikowe z linii SynPower mogą być stosowane nie tylko w samochodach, lecz także we wszystkich czterosuwowych silnikach motocyklowych. 

Mogą być wykorzystywane w układach z mokrym sprzęgłem, do tego są szczególnie zalecane zwłaszcza w przypadku japońskich motocykli – zapewniają one bardzo szybki rozruch zimnego silnika i płynne smarowanie. Oleje Valvoline SynPower 10W40 charakteryzują się ogromną uniwersalnością i niezawodnością. Będą doskonałym wyborem dla wszystkich kierowców, którzy poszukują sprawdzonego i skutecznego środka smarnego dla swojego pojazdu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Najlepsze Oleje – najlepszeoleje.pl/   

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
86 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *