Czas wolny

Wynajem kampera na wyprawę kamperową – co musisz wiedzieć?

• Zakładki: 20


Trend vanlife sprawił, że masz ochotę wakacje spędzić w drodze i spróbować życia w domu na kółkach? Przyda Ci się kamper, najlepiej z wypożyczalni, o ile nie posiadasz własnego pojazdu. Tylko skąd masz wiedzieć, czego dokładnie spodziewać się od wynajmu kampera? Wynajmujesz kampera po raz pierwszy? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Kiedy rezerwować kampera?

Zapotrzebowanie na wynajem kamperów na wyprawy kamperowe jest spore, dlatego często trzeba rezerwować pojazd z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Najlepiej zorientować się w ofertach na długo przed sezonem. W ten sposób uda Ci się znaleźć najlepsze auto w korzystnej cenie.

Ile kosztuje wynajem kampera?

A skoro o cenie mowa, warto mieć na uwadze, że wynajem kampera nie należy do najtańszych. Szczególnie, jeśli chcesz wynająć przestronny, dobrze wyposażony samochód w dobrym stanie, który nie pamięta lat 90. Weź też pod uwagę kaucję, opłaty serwisowe i koszt ubezpieczenia. Jednak wspomnienia i wolność, jaką zapewniają wypożyczone kampery, są tego warte! Zarezerwuj pojazd odpowiednio wcześnie, a najpewniej wypożyczalnia będzie miała dla Ciebie jakąś zniżkę!

Na wycieczkę jechać w sezonie czy poza sezonem?

W sezonie trudniej o tanie (i w ogóle dostępne!) kampery. W sezonie niskim koszty mogą być nawet o 1/3 niższe. Dlatego jeśli zależy Ci na budżetowym podróżowaniu, warto rozważyć wycieczkę poza sezonem wakacyjnym.

Co z wyposażeniem w pojeździe?

Im lepiej wyposażony kamper, tym droższy, ale też wygodniejszy. Często kampery mają wszystkie udogodnienia na pokładzie: pościel, butle z gazem, bagażnik na rowery itd. Koniecznie dowiedz się przed wynajmem kampera, co dokładnie znajdziesz w środku!

Artykuł powstał przy współpracy z Wyprawy Kamperowe.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
46 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *