Kulinaria

Zestaw garnków na płytę indukcyjną – jakie garnki indukcyjne wybrać?

• Zakładki: 20


Płyta indukcyjna to coraz powszechniej stosowane rozwiązanie. Jest energooszczędna, a gotowanie na niej to prawdziwa przyjemność. Zmieniając płytę gazową czy ceramiczną na indukcję, należy pamiętać o dostosowaniu naczyń do gotowania. Potrzebne nam będą garnki indukcyjne, które warto kupić w zestawie. Na co zwrócić uwagę, wybierając garnki pod indukcję?

Jak wybrać najlepszy zestaw garnków na płytę indukcyjną?

Wybierając zestaw garnków na płytę indukcyjną, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich dno. Musi być ono wykonane z materiału ferromagnetycznego, a także odpowiednio grube, najlepiej trójwarstwowe. Doskonale sprawdzają się garnki z wbudowanym w dno dyskiem aluminiowym, który chroni potrawy przed szybką utratą ciepła. Ponadto dno garnka powinno być idealnie płaskie – gdy przylega ono dokładnie do płyty indukcyjnej, utrata energii redukowana jest do minimum. Warto również wybrać garnki ze zdejmowanymi uchwytami lub takimi, które się nie nagrzewają.

Czy garnki indukcyjne można wykorzystywać do gotowania na gazie?

Część garnków indukcyjnych z powodzeniem możemy wykorzystywać do gotowania na innego rodzaju płytach. Wybierając więc garnki do indukcji, należy zapoznać się z opisem producenta. Jeśli przewiduje on możliwość gotowania w garnkach zarówno na płycie indukcyjnej, jak i gazowej czy elektrycznej, z powodzeniem możemy używać naszych naczyń na różnego rodzaju kuchenkach.

Chcąc zadbać o spójną estetykę wyposażenia kuchennego, warto kupić zestaw garnków z patelnią i rondlem. Będzie to również ekonomiczny wybór, co ma szczególne znaczenie, gdy wymieniamy wszystkie naczynia do gotowania w jednym czasie.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *