Kulinaria

Aranżacja restauracji w stylu retro – inspiracje i porady

• Zakładki: 36


Styl retro w aranżacji restauracji to nie tylko podróż w czasie, ale również wyjątkowy sposób na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery. Klasyczne elementy, nawiązania do przeszłości i nostalgiczny klimat mogą przyciągnąć uwagę gości i sprawić, że wizyta w restauracji stanie się niezapomnianym doświadczeniem. Jeśli planujesz aranżację w stylu retro, to warto również wziąć pod uwagę praktyczne rozwiązania, takie jak ścianki mobilne oraz drzwi przesuwne typu barn door. Oto inspiracje i porady, jak to zrobić z klasą.

Restauracja w stylu retro – najważniejsze zasady aranżacji

Styl retro to hołd dla przeszłości, więc warto postawić na elementy charakterystyczne dla danej epoki. Może to być wybór mebli z lat 60. czy 70., kolorystyka nawiązująca do konkretnego okresu czy dekoracje inspirowane danym stylem.

Wybór kolorów i wzorów ma duże znaczenie w aranżacji w stylu retro. Możesz postawić na intensywne barwy z tamtego okresu, jak np. oliwkowa zieleń, pomarańcz czy brąz. Wzory w grochy, pasy czy geometryczne motywy dodadzą wnętrzu charakteru.

Klasyczne meble retro, takie jak okrągłe stoły, krzesła na drewnianych nóżkach czy tapicerowane siedziska, mogą tworzyć wyjątkową atmosferę. Dodatkowo, eksponowanie kilku unikalnych elementów, jak starannie dobrane lampy, zegary czy plakaty z epoki, sprawi, że wnętrze nabierze charakteru.

Funkcjonalna i ponadczasowa aranżacja restauracji w stylu retro

Oprócz estetyki, ważne jest również zapewnienie funkcjonalności i komfortu gościom. W tym celu warto rozważyć zastosowanie ścianek mobilnych. Dzięki nim można wydzielić strefy o różnym przeznaczeniu, tworząc intymne kąty lub otwarte przestrzenie, w zależności od potrzeb.

Drzwi przesuwne typu barn door to nietypowe rozwiązanie, które może dodać wnętrzu restauracji charakteru. Drewniane drzwi na metalowych prowadnicach nawiązują do klimatu retro, jednocześnie zachowując nowoczesność. Mogą one służyć jako wejście do sali restauracyjnej, czy też jako wyjście na taras.

Nie zapominaj również o oświetleniu i akustyce. Klimatyczne lampy wiszące, kinkiety i żyrandole w stylu retro mogą nadadzą wnętrzu charakteru. Warto również zadbać o odpowiednią akustykę, aby goście mogli swobodnie rozmawiać w przyjemnym otoczeniu.

Aranżacja restauracji w stylu retro to szansa na stworzenie wyjątkowej przestrzeni, w której goście poczują się jakby cofnęli się w czasie. Klasyczne meble, charakterystyczne kolory i wzory oraz starannie dobrane dodatki tworzą nostalgiczny klimat. Dodatkowo, funkcjonalność i elastyczność przestrzeni mogą być zapewnione dzięki zastosowaniu mobilnych ścianek, a drzwi przesuwne barn door nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Kombinując estetykę i praktyczność, można stworzyć restaurację, która zachwyci gości nie tylko smakiem potraw, ale również niepowtarzalną atmosferą.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
45 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *