Dzieci

Impreza dla dzieci — o czym pamiętać? Odpowiadają specjaliści z firmy IKI Studio!

• Zakładki: 42


Przyjęcia dla dzieci to zawsze ogrom zabawy i wspaniałe wspomnienia, które pozostają w głowach milusińskich na bardzo długo. Niezależnie od tego, czy jest to impreza urodzinowa, czy przyjęcie z zupełnie innej okazji warto pamiętać o kilku podstawowych aspektach. Dzięki nim zaplanowanie zabawy nie będzie tak skomplikowane. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Ciekawy motyw przewodni

Imprezy dla dzieci to idealna okazja na to, by popuścić wodze fantazji. Dotyczy to oczywiście motywu przewodniego przyjęcia, wokół którego skupiać się będą również przygotowane przysmaki, dekoracje i zabawy. Urodziny wcale nie muszą być nudną posiadówką, tym bardziej że mają wziąć w niej udział dzieci. Warto zapytać dziecko o to, jaka tematyka przyjęcia byłaby dla niego najbardziej interesująca. W razie potrzeby inspiracji można poszukać także w Internecie.

Zaproszeni goście

Bardzo istotnym elementem organizowania imprez dla dzieci jest przemyślenie liczby gości. Wpływ na to ma między innymi miejsce wydarzenia. Więcej osób będzie można zaprosić na salę zabaw, a nieco mniej do domu. Do tworzenia listy gości warto zaprosić samego solenizanta. Wszystko po to, by upewnić się, że zaproszona zostanie zgrana paczka przyjaciół.

Poczęstunek

Jednym z najważniejszych elementów każdego przyjęcia jest oczywiście poczęstunek. Nie inaczej jest w przypadku imprez dla dzieci. Warto jednak zadbać o to, by smakołyki były dopasowane do wieku dzieci i oczywiście im smakowały. Na przyjęciu urodzinowym natomiast nie można zapomnieć o torcie, który stanowi integralną i wyczekiwaną część każdego wydarzenia. Jeśli określony został motyw przewodni przyjęcia, dobrze jest dopasować do tej tematyki również przystawki i wspomniany tort.

Sprawdzone zabawy

Impreza dla dzieci nie może odbyć się bez zabaw. To właśnie one zajmują najwięcej czasu i jednocześnie sprawiają ogromną radość małym uczestnikom przyjęcia. Wybór aktywności będzie zależeć przede wszystkim od miejsca imprezy. Nieco bardziej ograniczone możliwości mają rodzice, którzy postanowili zorganizować imprezę w domu. Mimo to nadal można zdecydować się na takie atrakcje jak karaoke czy kalambury, które zawsze są bardzo angażujące. Sprawdzą się również tańce i zabawy artystyczne związane na przykład z kolorowaniem. Na sale zabaw można natomiast wynająć animatorów, którzy staną się odpowiedzialni za zorganizowanie właściwej rozrywki dla milusińskich. Ciekawym pomysłem jest także zamówienie dekoracji w postaci balonów czy piniaty. Możliwości jest mnóstwo!

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
38 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *