Dzieci

Pomysły na wspaniałe zabawy, które wypełnią dziecku wolny czas

• Zakładki: 42


Każde dziecko lubi się bawić i spędzać czas wolny na eksplorowaniu świata i granic swoich możliwości. W tym artykule przedstawimy piętnaście pomysłów na zabawy, które pozwolą dziecku ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas. Zabawy te są proste, ale zapewnią dziecku wiele radości i umożliwią mu rozwijanie swoich umiejętności. Przedstawimy tu aktywności, które pozwolą dziecku czerpać radość z wolnego czasu. Zapraszamy!

5 pomysłów na zabawy w domu dla dzieci

 1. Gra w kalambury – to zabawa, w której jedna osoba musi przedstawić innym słowo lub wyrażenie, rysując je bądź poruszając się. Świetna rozrywka dla całej rodziny!
 2. Gra w planszówki – to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Można wybrać ulubioną grę i rozpocząć zabawę.
 3. Zabawa w skojarzenia – to rewelacyjny sposób na ćwiczenie umysłu i pobudzanie kreatywności dzieci. Wystarczy podawać słowa lub obrazy, a dzieci muszą kojarzyć je ze sobą.
 4. Zabawa w teatrzyk – to wspaniała okazja do rozwijania umiejętności aktorskich dzieci oraz do ćwiczenia ich pamięci i koncentracji.
 5. Zabawa w quiz – to z kolei świetny sposób na sprawdzenie wiedzy dzieci na różne tematy, takie jak historia, geografia czy biologia.

5 kreatywnych pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu

 1. Gra w chowanego – to klasyczna zabawa, która polega na ukrywaniu się przed innymi graczami. Im więcej dzieci, tym fajniej.
 2. Gra w berka – jest to gra polegająca na gonieniu uczestników przez tytułowego berka. Berek musi przekazać swoją funkcję innemu dziecku, dotykając je.
 3. Skakanie na skakance – to zabawa, która polega na skakaniu na skakance i wykonywaniu różnych figur.
 4. Gra w piłkę – jest to zabawa, która polega na grze w piłkę nożną lub siatkową.
 5. Zbieranie kamyków, liści lub muszelek – jest to zabawa, która polega na zbieraniu obiektów i porównywaniu ich rozmiarów oraz kształtów.

5 zabaw, które rozwijają wyobraźnię dziecka

 1. Zabawa w skojarzenia – dziecko musi wymyślić jak najwięcej skojarzeń z określonym tematem, np. zadanym przez rodzica. Może to być np. kolor, kształt, zapach, zastosowanie itp.
 2. Zabawa w tworzenie historyjek – dziecko może stworzyć historię o wymyślonym bohaterze, np. jakie przygody może on przeżywać lub jakie zadania może wykonywać. Warto wykorzystać do tego scenografię i gadżety, np. samochód na pilot dla dzieci, który stanie się rekwizytem kierowcy wyścigówki.
 3. Zabawa w budowanie – dziecko może układać różne elementy, aby stworzyć budynek, miasta, robota lub inną konstrukcję. Można do tego używać klocków lub innych materiałów plastycznych.
 4. Zabawa w malowanie – dziecko może namalować scenkę z fantazji, np. za pomocą farb lub kredek.
 5. Zabawa w odgrywanie ról – poprzez odgrywanie ról dziecko może lepiej poznać postać, w jaką się wciela, np. poprzez poczucie, co ona myśli, jak się zachowuje, co lubi, o czym marzy.

Podsumowując, wyżej wymienione piętnaście pomysłów na zabawy to świetny sposób na to, aby wypełnić dziecku wolny czas. Każda z nich jest prosta i przyjemna, a także pozwala dziecku rozwinąć swoje umiejętności i kreatywność. Zabawy te są również doskonałym sposobem na budowanie więzi między rodzicami a dziećmi oraz na tworzenie wspomnień, które będą trwały przez całe życie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *