Czas wolny

Kiedy sprawdzi się kantar sznurkowy dla konia?

• Zakładki: 18


Stoisz przed wyborem kantara dla konia i zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy: taśmowy, skórzany, nylonowy, sznurkowy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się ten ostatni, a więc kantar sznurkowy. Zapraszamy!

Czym jest kantar sznurkowy?

Kantar sznurkowy to jeden z klasycznych i łatwo dostępnych rodzajów kantarów dla koni. Na tle pozostałych rodzajów wyróżnia go budowa – zgodnie z nazwą – sznurkowa. Skierowany jest do osób, które chcą prowadzić konia, jeździć na wierzchowcu bez wędzidła bądź trenować zwierzę z ziemi, np. na lonży. Natomiast sznurkowy kantar dla konia nie sprawdzi się do wiązania zwierzęcia. Nie powinno się go używać, aby:

  • zostawić konia na chwilę przywiązanego do ogrodzenia,
  • przywiązać zwierzę na czas czyszczenia,
  • przypiąć wierzchowca w trakcie podróży przyczepą.

Korzyści używania kantara sznurkowego

Dostępne w sklepie jeździeckim Equishop kantary sznurkowe to produkty wysokiej jakości i wytrzymałe. Mają przewagę nad klasycznymi taśmowymi w trakcie jazdy bądź trenowania konia z ziemi, gdyż nie pękają. Jednocześnie są łagodniejsze niż wędzidło. Ponieważ kantary sznurkowe dostosowują się do ruchu głowy konia, korygują jego postawę, co jest bardzo ważne w trakcie początkowej pracy z młodym zwierzęciem.

Pamiętaj, że jeśli planujesz wykorzystywać kantar sznurkowy do jazdy, nie powinieneś napinać wodzy. Tego rodzaju kantar opiera zasadę działania na mniejszym kontakcie z koniem względem ogłowia z wędzidłem.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Equishop.com.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
5 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *