Wyposażenie kuchni

Jak wybrać komplet sztućców, by pasował do stylu aranżacji wnętrza? Poznaj opinię ekspertów z firmy Gerlach

• Zakładki: 36


Pieczołowicie pracowałeś nad wyglądem swojej wymarzonej kuchni. Jest nie tylko piękna, ale i funkcjonalna. Nadszedł czas na zwieńczenie dzieła odpowiednią zastawą i sztućcami. Jak wybrać komplet sztućców, by pasował do aranżacji wnętrza?

Nie od dziś wiadomo, że jemy oczami. Estetyka podania wpływa na doznania smakowe, gdyż bodźce wzrokowe modelują nasze wyobrażenie o smaku i zapachu. Strona wizualna nie ogranicza się do koloru i tekstury dania. Równie ważne są dekoracyjne ułożenie potrawy, tak zwany plating, jak i kształt talerza oraz dobór sztućców. 

Komplet sztućców opowiada twoją historię

Sztućce już dawno przestały być zestawem narzędzi do spożywania posiłków. Niemal od zawsze służyły do podkreślania statusu właściciela, a także nadawania wyjątkowej oprawy zdarzeniom. Znajdziemy zapiski o tym, że król Francji Ludwik XIV miał 2 komplety sztućców. Skromniejszego używał, gdy spożywał posiłek w samotności, bardziej wystawnego, gdy jadał w towarzystwie.  Współcześnie sztućce możemy traktować jako ważny element narracji w historii opowiadanej przez wnętrze, jego styl i charakter właściciela. Mniej lub bardziej dyskretne wzory, zdobienia, wykończenia o charakterystycznych liniach, klasyczne lub opływowe kształty – to wszystko sprawia, że komplet sztućców może stać się zarówno elementem dopełniającym aranżację wnętrza, jak i kontrastem, który do wnętrza wprowadza świeżość i nutę awangardy. Odpowiednio dobrane sztućce pozwolą na sterowanie wyglądem stołu. Na rynku znajdziesz komplety sztućców o unikalnych formach, które znakomicie wpisują się w nowoczesne i minimalistyczne wystroje, jak również uniwersalne formy pasujące do różnych kontekstów aranżacyjnych. 

Wybierając komplet sztućców, zawsze pamiętaj o swoich potrzebach 

Potrzebujesz zestawu sztućców dla 6, 12, 18, a może 24 osób? Zanim zdecydujesz się na zakup kompletu sztućców, zastanów się, jakie masz potrzeby w zakresie serwowania dań. Czy sztućce, które planujesz zakupić, będą stosowane na co dzień, czy przy specjalnych okazjach, gdzie na stole pojawi się wyszukane menu? Czy twoje potrzeby zostaną zaspokojone podstawowymi elementami, czy może jednak potrzebujesz noża do masła, łopatki do ciasta, szczypiec do makaronu lub też noża do ostryg albo zestawu przyrządów do homara?  Każdy komplet sztućców zawiera podstawowe elementy, do których zaliczamy widelce i widelczyki, łyżki obiadowe i deserowe, a także noże. Z kolei idealny komplet sztućców spełnia twoje potrzeby zarówno w zakresie estetyki, jak i możliwości rozbudowywania menu dla określonej liczby osób.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *