Wyposażenie kuchni

Sztućce ze złotym zdobieniem – co musisz o nich wiedzieć? Zapytaliśmy specjalistów z firmy Gerlach

• Zakładki: 47


Złoto cenione jest za klasyczne piękno, w które wpisana jest długa historia, mająca swoje początki w starożytnym Egipcie. Wyroby z tego szlachetnego kruszcu do dzisiaj uważane są za przedmioty luksusowe. Nic dziwnego, że producenci sztućców coraz chętniej sięgają po złoto. Sztućce ze złotym zdobieniem to sposób na uczynienie wyjątkowych chwil niezapomnianymi. 

Sztućce ze złotym zdobieniem – sposób na celebrowanie ważnych chwil 

Piękny i luksusowy – to właśnie te 2 słowa najlepiej opisują jedyny monetarny metal na świecie, który od 5 tysięcy lat pełni funkcję uniwersalnego pieniądza, akceptowanego niemal w każdym zakątku świata. Złote sztućce lub sztućce ze złotym zdobieniem od kilku sezonów stanowią przedmiot pożądania nie tylko kolekcjonerów, domagając się coraz większej uwagi. Pewnym krokiem wkroczyły do naszych jadalni, zajmując miejsce również przy codziennym stole. O ile w złote sztućce wpisana jest swoistego rodzaju królewskość, przez co stosujemy je jedynie przy naprawdę wyjątkowych zdarzeniach, o tyle stalowe sztućce ze złotym zdobieniem sprawdzają się podczas celebrowania codziennych posiłków, dbając o ich niecodzienną oprawę. Poranna kawa podana w dekoracyjnej filiżance, do której wymieszania używamy łyżeczki ze złotym zdobieniem to nie tylko coraz częstszy widok, ale i sposób na rozpoczęcie dnia w dobrym nastroju. Sztućce ze złotym zdobieniem przypominają nam, że pięknie nakryty stół jest równie ważny, jak smak dań, które się na nim znajdują. 

Sztućce ze złotym zdobieniem wymagają odpowiedniej pielęgnacji

Zanim wrzucisz swoje piękne sztućce ze złotym zdobieniem do zmywarki, upewnij się, czy producent rekomenduje taki sposób mycia. W wielu przypadkach sztućce zdobione są złotem płatkowym, które wytwarzane są w procesie długotrwałego i wieloetapowego kucia. Płatki mają grubość 0,05 μm oraz 0,01 μm. Mamy zatem do czyszczenia z materiałem delikatnym, które źle znosi kontakt z wieloma środkami czyszczącymi i akcesoriami o zbyt ostrej powierzchni. By mieć pewność, że sztućce posłużą nam przez długie lata, najlepiej myć je ręcznie pod ciepłą wodą, używając łagodnego mydła i miękkiej gąbki. Nie należy przechowywać ich z innymi sztućcami, by zapobiec uderzaniu o inne przedmioty i mogące powstać w ten sposób zarysowania.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
67 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *