Wyposażenie kuchni

Zastawy i sztućce retro – stylowy dodatek do kuchni vintage

• Zakładki: 33


Design, podobnie jak moda, lubi nawiązywać do tego, co już było. Nic dziwnego, że aranżacje kuchni i całych domów w stylu vintage ponownie stały się modne. Nowoczesne spojrzenie na design sprzed kilku dekad jest wyrazem sentymentu i szukania oryginalnej stylistyki w aranżacji wnętrz. Dzisiaj przyjrzymy się kuchniom w stylu vintage ze szczególnym uwzględnieniem zastaw stołowych i sztućców retro.

Czym charakteryzuje się kuchnia vintage?

Sięgając już 20 lat wstecz, możemy uzyskać efekt vintage w naszej kuchni. Jednak styl retro najczęściej kojarzymy z latami ’60 i ’70 i właśnie na takiej stylistyce warto oprzeć aranżację kuchni vintage. Pomocne będą białe meble z frezowanymi frontami i drewnianymi blatami, szafki z przeszkleniami, wykończenie ścian białą cegłą (lub płytkami, które będą je imitować) oraz meble utrzymane w stylu vintage – krzesła mrówki lub krzesła windsorskie. Na podłodze powinny znaleźć się płytki enkaustyczne, bardzo charakterystyczne dla stylu retro lub biało-czarno szachownica.

Zastawy i sztućce retro – dopełnienie aranżacji kuchni vintage

Zastawa stołowa w stylu retro może być biała, kolorowa i we wzorki. Najbardziej charakterystyczne będą nawiązywać na natury, geometrycznych kształtów lub ludowych zdobień. Sztućce z drewnianą rączką doskonale wpiszą się w aranżację vintage, podobnie jak ładne sztućce z gustownymi zdobieniami. Charakterystyczne dla designu sprzed kilku dekad są sztućce z obłymi elementami, które nierzadko kojarzymy z rodzinnych obiadów u babci.

Urządzając kuchnię vintage, urządzimy niezwykłą podróż w czasie. Wydobędziemy najlepsze skojarzenia z minioną epoką i sprawimy, że przyrządzając posiłek czy pijąc poranną kawę poczujemy sentyment i prawdziwie rodzinną atmosferę.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *